sobota 31. mája 2014

Háčkovaná podložka pod pohár - foto návod

Jednoduché, svieže, praktické. Môžete využiť ako darček. Prípadne ich môžete urobiť veeeeeeľa a pospájať do pásov a vytvoriť záclonu, oblepiť lampu, alebo našiť na niečo jednofarebné - tričko, gauč, kabelka. Popustte uzdu svojej fantázii. :)Postup na háčkovaný kvietok - podložku je nasledovný.Uháčkujeme si 5 retiazkových očiek.

Spojíme ich do kruhu.

Do vzniknutého kruhu vháčkujeme 24 dlhých stĺpikov. Spojíme pevným okom.

V ďalšom riadku urobíme 4 retiazkové oká a dlhý stĺpik do prvého DS z predchádzajúceho riadku.Po dlhom stĺpiku urobíme 1 retiazkové oko. Vynecháme 2 DS z predchádzajúceho riadku a do tretieho urobíme dlhý stĺpik, urobíme 2 RO a znova do toho istého oka jeden dlhý stĺpik.Celý tento proces opakujeme až do konca, na konci spojíme pevným okom do druhého retiazkového oka zo štyroch, čo sme urobili na začiatku riadku.Začíname nový riadok. Dva dlhé stĺpiky urobíme do medzery (do priestoru popod 2 retiazkové oká) predchádzajúceho riadku, ktorá nám vznikla medzi dvoma dlhými stĺpikmi.Pokračujeme 2 RO, znova 2 DS tam isto ako predchádzajúce, a pevné oko do medzery predchádzajúceho riadku - priestor pod 1 retiazkovým okom.
2DS, 2RO, 2DS a pevné oko opakujeme až do konca. Ukončíme pevným okom.V ďalšom riadku spravíme 3DS (môžete skúsiť aj 4DS) 1RO 3DS do medzery kde sú 2RO medzi 2 a 2 dlhými stĺpikmi. Pevné oko do pevného oka z predchádzajúceho riadku.3DS, 1RO, 3DS, pevné oko opakujeme až do konca.Kto chce môže kvietky ešte nablokovať, aby pekne držali tvar. Ak ich urobíte z bavlny, alebo bambusu, budú odolné a trvácne.

Ako správne skombinovať farby nájdete TU.
Príjemné tvorenie prajem. :)

2 komentáre:

  1. Sú nádherné,už som aj vyskúšala,poslúžia nám ako krásny darček pre pani učiteľku do škôlky.Veľmi sa im tešíme,dúfam,že aj pani učiteľke sa budú páčiť.Ďakujem Vám za Váš návod na tieto krásne kvietky.Silvia M.

    OdpovedaťOdstrániť