štvrtok 2. októbra 2014

Dvojboj z jedného klbka

Rýchly jarno - jesenný set z jedného 100g klbka.

A znova sme pri ňom - RIOT. Príjemná zmes vlny a akrylu v krásny farbách s príjemným návinom 294m na 100g pre ihlice / háčik 4mm.Čiapku som háčkovala od spodku. Začala som retiazkou takou dlhou, aby obopla hlavu. Pokračujeme ľubovoľným počtom riadkov krátkych stĺpikov - prípadne aj polodlhých.


Vzor je veľmi jednoduchý. V prvom riadku, keď nás už KS omrzia dávame dva dlhé stĺpiky do každého druhého očka. Potom v každom ďalšom riadku robíme dva dlhé stĺpiky medzi dva dlhé stĺpiky z predchádzajúceho riadku. Žiadne retiazkové očká pomedzi to. Nič. Len dlhé stĺpiky.


Keď máme čiapku dostatočne vysokú, začneme ukončovať. Najprv robíme už len po jednom dlhom stĺpiku medzi dva dlhé stĺpiky z predchádzajúceho riadku. A potom vždy dva stĺpiky zháčkujeme, až pokiaľ je to možné. Zvyšnú "dierku" zapošijeme zvyškom priadze.Nákrčník robíme na štýl TOHOTO zo zvyškov vlny.


A môžu začať prízemné mrazy a jesenné pofukovanie. My sme pripravení! :)

5 komentárov:

 1. Dobrý deň Paulínka, som háčkarka začiatočníčka a chcela by som Vás poprosiť o radu.
  Keď si urobím základnú retiazku,tak tú mám spojiť pevným okom a potom pokračovať krátkymi stĺpikmi?
  Táto vlna je nádherná aj vaše výtvory.
  Ďakujem za odpoveď
  Saška

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Ahoj Saška. ďakujem za pochvalu :). Ak budeš robiť do špirály nič netreba spájať, daj si pozor aby retiazka nebola prekrútenú a keď je dostatočne dlhá normálne spravíš rovno PDS alebo KS do prvého očka retiazky. Tým sa to spojí a už len pokračuješ kolom do kola.

   Odstrániť
 2. Tak a je to!
  Podarila sa ;) To ako sa menia farby je uchvatne
  Pekny den
  Saška

  OdpovedaťOdstrániť
 3. perfektny navod na ciapku.uz som urobila take dve.takto aspon vzdy trafim dlzku.

  OdpovedaťOdstrániť