streda 28. marca 2018

Hodvábno mohérové - Silk with mohair

Blog si môžete prečítať aj tu.

Spojenie týchto dvoch vĺn je jednoducho dokonalé. Spojenie jemnučkej alpaky s hodvábom spolu s mohérom, proste nemá chybu. Úplet je jemnučký a nadýchaný.

I think that this combination is just perfect. The very soft baby alpaca with silk with fluffy mohair is something that leavs you speachless. 

Na uštrikovanie týchto čiapok som použila jedno klbko Baby alpaca silk a jedno klbko Kid silk mohéru (stačí jedno klbko na dve čiapky).

I used one ball of Baby alpaca silk and one ball of Kid silk mohair for one beanie (one mohair ball is enough for two beanie). 
Na začiatok som si nahodila na 3mm ihlice 117 očiek s vlnou Baby alpaca silk - pozor - dala som ju dvojmo.
Po uštrikovaní dostatočne vysokého patentu som jednu nitku alpaky vymenila za mohér a pokračovala som štrikovaním na 3,5mm ihliciach.

I have used 3mm needles for the ribbing. I used two strings of Baby alpaca silk and casted on 117 stitches. Then I switched to 3,5mm needles and exchanged one string of baby alpaca silk with one string of mohair. Velmi sa mi páči aj farebný kontrast medzi patentom a vrchom čiapky. Určite ešte vyskúšam viaceré farebné kombinácie.

One more thing that I love about the beanie is the colour contrast. I have to try more combinations!!! 

Žiadne komentáre:

Zverejnenie komentára